O autorze
Jestem autorką książek o globalnych sukcesach polskich start-upów:
"Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej" PWN, Warszawa 2016.
Igrzyska talentów w Dolinie Krzemowej. Rozmowy z mistrzami start-upów”, PWN, Warszawa 2015.

Współpracuję ze środowiskami start-upów w Dolinie Krzemowej i w Polsce – mieszkam w San Francisco i w Toruniu. Zawodowo od wielu lat jestem związana z firmą konsultingową KarStanS Sp. z o.o. Opracowałam wiele raportów analiz rynkowych, a także publikacji opisujących procesy prywatyzacji i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Jestem absolwentką wydziału neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także podyplomowych studiów z zakresu Prawa i Zarządzania oraz Marketingu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Byłam również stypendystką uniwersytetu Eötvös Loránd Egyetem w Budapeszcie. Karierę zawodową rozpoczęłam pracując w Bukareszcie dla międzynarodowej korporacji, tworząc od podstaw rumuński oddział firmy oraz budując sieć sprzedaży. Przez kilka lat pracowałam w Warszawie jako producentka filmowa. Doświadczenie nabyte w Warszawie skierowało mnie do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęłam współpracę z nowojorską firmą filmową. Przez kilka lat samodzielnie podróżowałam po Indiach, Nepalu, Azji Południowo-wschodniej i Nowej Zelandii.

Jestem orędowniczką wielokulturowości. Niepokoją mnie zmiany zagrażające tolerancji, pobudzajcie wzajemną agresję, które zachodzą w wielu miejscach na świecie, w tym również w Polsce.

linkedin.comFB

Polish Tech Day 2017 - Spotkajmy się w Londynie!

Polish Tech Day 2017 odbywa się w ramach wydarzenia London Tech Week
Polish Tech Day 2017 odbywa się w ramach wydarzenia London Tech Week londontechweek.com
Już za niespełna dwa tygodnie - 16 czerwca - na terenie londyńskiego Campusu Google’a rozpocznie się 3. edycja Polish Tech Day. Największa zagraniczna impreza promująca polskie technologie zgromadzi innowacyjne start-upy i przedsiębiorstwa sektora technologicznego Polski i Wielkiej Brytanii. Wydarzenie będące częścią London Technology Week, jest organizowane przez PLUG*, think tank z Wrocławia.

London Tech Week
Głównym celem Polish Tech Day jest wzmocnienie wzajemnych stosunków między polskim i brytyjskim sektorem technologicznym. W imprezie udział biorą zarówno najbardziej aktywne start-upy, kadra zarządzająca międzynarodowych korporacji, jak również brytyjskie organizacje szukające ciekawych partnerów biznesowych oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce. Trzecia edycja tego wydarzenia odbędzie się 16 czerwca w siedzibie Google w Londynie, w ramach London Technology Week.

Brexit, i co dalej?
W tym roku panel dyskusyjny zdominuje temat Brexitu i jego konsekwencji dla rynku europejskiego; Jakie będą konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z UE dla relacji biznesowych pomiędzy Polską a Zjednoczonym Królestwem? Jaka jest przyszłość brytyjskiego sektora finansowego i czego mogą nauczyć się od pionierów polskiej bankowości elektronicznej? Jak zmieniają się realia zawodowe w regionie CEE? To najważniejsze kwestie, jakie chcemy poruszyć w trakcie Polish Tech Day – mówi Jacek Ratajczak, organizator Polish Tech Day i założyciel PLUG.

Główną częścią konferencji będą panele dyskusyjne. W jednym z najbardziej interesujących, Wojciech Chmielewski (mAccelerator) razem z Paulem Clarkiem (Tandem Bank) poruszą temat rewolucji w bankowości elektronicznej, którą do Polski wprowadził Chmielewski, a na rynek brytyjski wprowadza właśnie Tandem Bank. Julia Krysztofiak-Szopa, CEO Startup Poland, poruszy temat realiów budowania biznesu w Polsce, a w panelu prowadzonym przez ABSL oraz GSA poruszony zostanie temat zalet budowania kariery w regionie CEE.

Pitch To London
Trzecia edycja Polish Tech Day jest także świetną okazją do poznania rokujących polskich talentów. Nieodłączną częścią imprezy jest konkurs „Pitch to London” organizowany z myślą o najbardziej innowacyjnych polskich start-upach. Uczestnicy, wybrani spośród zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów start-upowych w Polsce (Wolves Summit, infoShare, czy ABSL Startup Challenge), będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły przed brytyjskimi inwestorami (m.in. Ajay Chowdhury) i akceleratorami (AngelsCube).
Uczestnictwo w „Pitch to London” to nie tylko szansa na zaistnienie na arenie międzynarodowej, ale też zdobycie wartościowych nagród. Zwycięzca zeszłorocznej edycji, SaaSMgr, otrzymał nagrodę wartą 30 000 funtów.
Finaliści z Polski będą mieli również okazję uczyć się od tych, którzy międzynarodowy sukces już odnieśli. Przedstawiciele takich firm jak Zortrax, HotelOga, GameKit i Netguru, wezmą udział w panelu #GoGlobal prowadzonego przez Michała Kramarza z Google. Dzięki zaangażowaniu Deloitte spotkają się także z najbardziej obiecującymi polskimi startupami z branży FinTech.

To już trzecia edycja Polish Tech Day
Sukces poprzednich dwóch edycji Polish Tech Day potwierdził potrzebę budowania globalnej sieci skupiającej polskich profesjonalistów działających w sektorze technologicznym. – Jestem dumny i szczęśliwy, ze Polish Tech Day oraz nasze comiesięczne spotkania w Londynie zaspokajają tę potrzebę, pozwalając polskim przedsiębiorcom i specjalistom z branży technologicznej zaistnieć na rynku międzynarodowym – mówi Jacek Ratajczak.

Polish Tech Day 2016 jest organizowany wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Polskiej Ambasady w Londynie. Wśród partnerów tegorocznej edycji znaleźli się: Deloitte, StartUp Poland, Brand24.pl, Get Response, Wills Integrated, ABSL, PCC, GSA UK, Intive, Meeting Application, Polska Eksport Promotion Portal.


Udział w Polish Tech Day 2016 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.polishtechday.com
______________________________________________
PLUG *- globalna organizacja łącząca polskie środowisko technologiczne. PLUG powstał w Londynie w 2014 roku. Od tego czasu rozwinęliśmy skrzydła, obecnie działamy także we Wrocławiu, San Francisco (- gdzie jestem współorganizatorką meetupów PLUGinSF), a wkrótce także powinniście o nas usłyszeć w Dublinie, Berlinie, Tel Awiwie. Na naszych regularnych wydarzeniach możecie spotkać przedsiębiorców, założycieli start-upów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami w IT. Ułatwiamy nawiązywanie relacji biznesowych oraz otwieramy nowe możliwości. Wspieramy najbardziej atrakcyjne polskie firmy, wizjonerskich przedsiębiorców oraz start-upy o globalnym potencjale. Promujemy polską markę w branży nowych technologii.
______________________________________________
Tekst na podstawie materiałów prasowych otrzymanych od PLUG
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...